Merhaba Yer sorunu yasayan çiftler irtibata geçer

Merhaba Yer sorunu yasayan çiftler irtibata geçer
Merhaba
Yer sorunu yasayan çiftler irtibata geçerseniz yardımcı ola bilirim

Swing hakkında bir yazı
Swingin ne oldugunu bilmeyenlere anlamaya çalisanlar için eklenmistir…alintidir..

BAZI GENEL BILGILER…

– Grup seks deneyimi çok kuvvetli bir uyaricidir… (ilk tecrübeden sonra deliler gibi sevismeye devam edebilirsiniz!)

– Grup seks deneyimi zayif bir iliskiyi parçalar… (ilk tecrübelerinde kavga edip ayrilan çiftler olabiliyor!)

EN ONEMLI ÖGÜT

Grup seksi, cinsel olarak çekici buldugunuz kisilerle sadece cinsellik yasamak için yapin,
duygusal doyumu, grup seks yaparak karsi çiftte degil, cinsel fantezilerinizi esinizle paylasmakta
arayin ve bulun…

“Grup seks kisitlayici degil, özgürlestiricidir…. Insanlar mecbur olduklari için degil, istedikleri için
sizinle sevisirler…Burada anahtar kelime istenmektir, karsilasacaginiz çiftlerin fiziksel özellikleriniz
yüzünden sizinle sevismek istemeyecegini unutmayin..Kalp kirikliklarina karsi bastan hazirlikli olun…

Ortalama olarak yüz yüze tanisacaginiz her 5 çiftten ancak biri ile yatak odasina gideceginiz gerçegine
karsi psikolojik olarak hazirlikli olun….

GRUP SEKSIN SOSYAL VE PSIKOLOJIK BOYUTLARI

(Edgar W. Butler, Ph.D. in “”Traditional Marriages and Emerging Alternatives, Harper & Row, 1979.”” adli kitabindan)

KISKANÇLIGI KONTROL ETMEK

Es degistirme ve grup sekste kiskançligi kontrol etmenin en önemli mekanizmalarindan birisi bireysellestirmedir.

Es degistiren çiftler karsilarindaki insanlari herhangi bir sosyal kategoriye sokmadan (kendi esleri de dahil olmak üzere) sadece birey olarak görürler… Her insan özel bir birey olarak tanimlanir… (Falancanin esi, yada kocasi yerine..)

Insanlari herhangi birisinin mali degil de kendinden sorumlu olarak kabul etmek, kiskançlik duygularini
en aza indirir. Bireysellestirme süreci içinde tavir ve davranislar degisir, ve es degistiren çiftler genellikle her zaman, esk**en oldugundan daha fazla seyi birbirleri ile paylastiklarini ve birbirlerini daha bagimsiz birey olarak kabul ettiklerini görürler. Ayni zamanda birbirlerine bir zamanlar duyduklari romantik hislerin yeniden canlandigini ve hem cinsel iliski sayisinda hem de cinsel tatmin miktarinda önemli bir artis oldugunu söylerler. Bu özellikle daha yasli çiftler tarafindan gözlemlenmistir.

Grup sekse katilimda çiftler iki ana asamadan geçerler. Birinci yani merak asamasinda, çift diger çiftlerle nasil davranacagini ve beraber olacagini ögrenir. Genel olarak kadinlar böyle bir tecrübeyi yasama konusunda bu asamada erkeklerden çok daha çekingen olmalarina ragmen, ilk birkaç tecrübeden sonra yasadiklarini kabul etmek açisindan erkeklere kiyasla çok daha basarili olurlar. Kadinlar genellikle grup seks deneyiminden ya tamamiyla sogurlar yada çok hoslarina gider.

Genel olarak grup seks deneyimi yasamak isteyen çiftler ilk baslarda pek seçici degildirler. Merak asamasindan sonra göreceli olarak kendilerinin ve diger insanlarin bireysellestirilmesinden dogan seçicilik baslar. Bireysellesme sürecinin ikinci asamasinda kadinda baska erkekler için çekici oldugunu ya da baska erkekleri tatmin edebildigini kanitlamasi gerekmediginden seçici olmaya baslar. Gelisimi, kendisi ile yatmak isteyen bir sürü erkegi reddedebilecegi bir noktaya varmasi ile son bulur.

Kadin, isteklerini daha açikça iletmeye baslar ve bu isteklerini yerine getirmeye çalisir. Böyle bir tecrübe genelde sosyal kararlarin kocalar tarafindan verildigi klasik çiftlerdeki kadinlar tarafindan yasanamaz. Kisaca, grup seks tecrübesi surecinin ikinci asamasinda kadinlar hem kendilerini hem de baskalarini bireysellestirmeye baslarlar.(Palson and Palson, 1972:35).

Erkeklerde, benzer bir sekilde, grup seks tecrübesinden ögrenirler. Kadinlari cinsel bir esya olarak görmek yerine, çekici bulabilecekleri bireyler olarak görmeyi ögrenirler. Yani kadinlarla iliskilerini simdi daha basarili olarak bireysellestirebilirler. (Palson and Palson, 1972:35).

“Genel inanisin aksine grup seks normal olarak kiskançlik yada bosanmaya sebep olmaz; hatta bazi evliliklere romantizmi tekrar getirerek onlari daha saglam ya da tahammül edilebilir veya daha zevkli yapabilir.”

Grup seks yapan çiftler arasinda mutlu bir evlilik kavraminin daha fazla olmasinin belki de en önemli sebeplerinden birisi de cinselligin her iki tarafça beraberce yasanmasidir – ki bu diger evlilik disi cinsel iliskilerle kiyaslandiginda çok özel bir durumdur.

Grup seks yapmaya devam eden birçok çift bunun evliliklerini özellikle erotik açidan daha da saglamlastirdigini söylemislerdir. Grup seks iyi bir evlilik ya da iliskiyi çok daha iyi yapabilir, ama genellikle görüldügü üzerede kötü ya da zayif bir iliskiyi kurtaramaz.

Evlilik içi iliskileri çok saglam olmayan çiftlerin grup seksi tecrübe etmeleri pek önerilemez. Peki eger evlilik zaten çok iyi gidiyorsa o zaman grup sekse neden ihtiyaç duyulur?

“Uzun seneler sadece esi ile cinsel iliski yasamis bir erkek söyle diyor: “” Aradan uzun bir müddet geçtikten sonra hala baska kadinlarin seni cinsel olarak çekici bulup bulmayacaklarini, ya da baska bir kadinla yatmanin nasil bir sey oldugunu merak etmeye basliyorsun. Biraz çesit istiyorsun. Bu su andaki esini daha az seviyorsun demek degil, sadece daha degisik bir sey istiyorsun. Sadece yeni bir insanla iliski, bu insani çok heyecanlandiran bir sey. Çok da sevsen, her seyini tamamiyla bildigin bir insandan kesinlikle elde edemeyecegin bir sey. Grup sekste diger insanlarla tanisiyorsun, onlarla cinsel heyecanlar yasiyorsun ve kimse seni bunun için ayiplamiyor!”

“Bazilari “”Aman allahim, yaptiginiz sey çok yanlis!”” diye düsünebilir. Ben yaptigim seyin çok yanlis oldugunu düsünmüyorum, eger esime de ayni serbestligi tanirsam bunun kabul edilebilir oldugunu düsünüyorum. Esk**en bir erkek esinin disinda baska bir kadinla iliski kurabilir ve bu yüzden hiç kinanmazdi. Ama tabii bunu bir kadin yapsa yine “”Aman allahim, yaptigin sey çok yanlis!”” saçmasi. Ne ben, nede esim böyle bir seyin yanlis oldugunu düsünüyoruz. Bizce bu arada sirada yaptigimiz ve baska hiç bir sekilde yapma imkanimiz olmayan hayatin zevklerinden biri. Sizin baskalari ile olan tecrübeleriniz esinizle olan iliskinizi gelistiriyor. Hayatta bazen kendi basiniza elde edemeyeceginiz, baska insanlardan elde etmeniz gereken seyler vardir. Bu da onlardan biridir.”””

Grup seks yapan çiftlerin çogu bunun bütün evli çiftler için olmadigina inanirlar. Grup seksin diger ese yalan söylemekten ya da aldatmaktan çok daha iyi olduguna inanirlar. Eger bir evlilikteki iki insan da baskalari ile sevisebileceklerini söylüyorlarsa o zaman bu çift grup seks yapabilir denebilir.

“Grup seks yapan çogu insan için seks ayni zamanda vücut ihtiyaçlarini tatmin eden bir aktivitedir. Neden grup seks yaptigini sordugum bir kadin söyle cevap verdi: “”Eger grup seks yapacaksam niye evlendigim konusuna gelince, hayatimda seksin disinda çok daha fazla duygusal yön ve ihtiyaçlarim var. Seks sadece bunlardan birisi. Kocamla tamamiyla komple bir iliski kurabilmek için yillarimi verdim. Eger insanlarla konusabilip dans edebiliyorsam neden onlarla seks yapamayayim? Bunun benim özel iliskilerimle hiçbir ilgisi yok. Sadece bazi cinsel ihtiyaçlarimin doyurulmasi lazim ve bunlarin hepsini tek bir insanda bulamiyorum. Bir insan benim bütün ihtiyaçlarimi karsilayamaz, ben de bir insanin tüm ihtiyaçlarini karsilayamam. Bu imkansiz.”

“Grup seks yapan çiftler genel olarak “”normal”” çiftlerin bulundugu partilere gidip, basit flört oyunlari oynamanin onlara çok zor geldigini bildirirler. Çogunluk, grup seks partilerinde oyun oynamak gerekmedigine, sadece eger her iki tarafta istiyorsa baska hiçbir oyuna girismeden seks yapmanin geçerli olduguna inanmaktadirlar.”

“GRUP SEKS YAPMAK YA DA “”SWINGER”” OLMAK:”

Grup seks yapma nedenleri:

Grup seks yapanlari genel olarak bunu zevk için yapanlar yada felsefi nedenlerden dolayi yapanlar olarak ikiye ayirmak mümkündür. Zevk için yapanlar, grup seksi tenis ya da bilardo oynamak gibi herhangi bir diger sosyal aktivite olarak görürler. Felsefi nedenlerden dolayi grup seks yapanlar ise bunu komün yasaminin genel felsefesi içinde hayatlarinin diger bütün yönlerini paylastiklari gibi paylasmak isterler.

Grup seksin uzun sure içinde evliliklere olan etkisi hakkinda elimizde oldukça az bilgi bulunmaktadir. Genel olarak grup sekse katilanlar bunun evliliklerine olumlu bir katkisi oldugunu düsünürler. Cinsel tek esliligin zararli olduguna, esler arasinda kiskançlik ve kari koca arasinda bir mülkiyet hakki dogurduguna inanirlar. Grup seksin kiskançligi azalttigini ve eslerin birbirlerini sahip olduklari bir mülk olarak degil de bir birey olarak görmelerini sagladigini söylerler.

Grup sekse katilma sebeplerinden bir digeri de esler arasi cinsel iliskinin can sikici hale gelmesidir. Grup seks yapanlar bir insanin ayni insanla cinsel ilisk**en çok uzun bir süre zevk almasinin imkansiz oldugunu iddia ederler. Grup sekse katilmak bazen kötü giden bir evliligi kurtarmak için evlilige heyecan katma denemesi de olabilir. Fakat genel olarak böyle bir denemeden iyi sonuç alinmaz. Buna karsilik iyi bir evliligi daha da saglamlastirdigi söylenebilir.

Grup sekse katilmak için daha derin psikolojik sebepler de olabilir. Erkeklerin cinsel fantezilerini hayata
geçirmek istedikleri, kadinlarin ise sosyal-romantik ihtiyaçlarini tatmin etmeye çalistiklari söylenmistir.
Sosyal, psikolojik, sosyolojik yada ne olursa olsun insanlari grup sekse iten nedenler ancak birer tahmindir. Daha kisa olarak insanlari grup seks yapmaya iten nedenler grup seks yapan insanlar kadar çesitlidir diyebiliriz.
KISKANÇLIGI KONTROL ETMEK

Es degistirme ve grup sekste kiskançligi kontrol etmenin en önemli mekanizmalarindan birisi bireysellestirmedir.

Es degistiren çiftler karsilarindaki insanlari herhangi bir sosyal kategoriye sokmadan (kendi esleri de dahil olmak üzere) sadece birey olarak görürler… Her insan özel bir birey olarak tanimlanir… (Falancanin esi, yada kocasi yerine..)

Insanlari herhangi birisinin mali degil de kendinden sorumlu olarak kabul etmek, kiskançlik duygularini
en aza indirir. Bireysellestirme süreci içinde tavir ve davranislar degisir, ve es degistiren çiftler genellikle her zaman, esk**en oldugundan daha fazla seyi birbirleri ile paylastiklarini ve birbirlerini daha bagimsiz birey olarak kabul ettiklerini görürler. Ayni zamanda birbirlerine bir zamanlar duyduklari romantik hislerin yeniden canlandigini ve hem cinsel iliski sayisinda hem de cinsel tatmin miktarinda önemli bir artis oldugunu söylerler. Bu özellikle daha yasli çiftler tarafindan gözlemlenmistir.

Grup sekse katilimda çiftler iki ana asamadan geçerler. Birinci yani merak asamasinda, çift diger çiftlerle nasil davranacagini ve beraber olacagini ögrenir. Genel olarak kadinlar böyle bir tecrübeyi yasama konusunda bu asamada erkeklerden çok daha çekingen olmalarina ragmen, ilk birkaç tecrübeden sonra yasadiklarini kabul etmek açisindan erkeklere kiyasla çok daha basarili olurlar. Kadinlar genellikle grup seks deneyiminden ya tamamiyla sogurlar yada çok hoslarina gider.

Genel olarak grup seks deneyimi yasamak isteyen çiftler ilk baslarda pek seçici degildirler. Merak asamasindan sonra göreceli olarak kendilerinin ve diger insanlarin bireysellestirilmesinden dogan seçicilik baslar. Bireysellesme sürecinin ikinci asamasinda kadinda baska erkekler için çekici oldugunu ya da baska erkekleri tatmin edebildigini kanitlamasi gerekmediginden seçici olmaya baslar. Gelisimi, kendisi ile yatmak isteyen bir sürü erkegi reddedebilecegi bir noktaya varmasi ile son bulur.

Kadin, isteklerini daha açikça iletmeye baslar ve bu isteklerini yerine getirmeye çalisir. Böyle bir tecrübe genelde sosyal kararlarin kocalar tarafindan verildigi klasik çiftlerdeki kadinlar tarafindan yasanamaz. Kisaca, grup seks tecrübesi surecinin ikinci asamasinda kadinlar hem kendilerini hem de baskalarini bireysellestirmeye baslarlar.(Palson and Palson, 1972:35).

Erkeklerde, benzer bir sekilde, grup seks tecrübesinden ögrenirler. Kadinlari cinsel bir esya olarak görmek yerine, çekici bulabilecekleri bireyler olarak görmeyi ögrenirler. Yani kadinlarla iliskilerini simdi daha basarili olarak bireysellestirebilirler. (Palson and Palson, 1972:35).

“Genel inanisin aksine grup seks normal olarak kiskançlik yada bosanmaya sebep olmaz; hatta bazi evliliklere romantizmi tekrar getirerek onlari daha saglam ya da tahammül edilebilir veya daha zevkli yapabilir.”

Grup seks yapan çiftler arasinda mutlu bir evlilik kavraminin daha fazla olmasinin belki de en önemli sebeplerinden birisi de cinselligin her iki tarafça beraberce yasanmasidir – ki bu diger evlilik disi cinsel iliskilerle kiyaslandiginda çok özel bir durumdur.

Grup seks yapmaya devam eden birçok çift bunun evliliklerini özellikle erotik açidan daha da saglamlastirdigini söylemislerdir. Grup seks iyi bir evlilik ya da iliskiyi çok daha iyi yapabilir, ama genellikle görüldügü üzerede kötü ya da zayif bir iliskiyi kurtaramaz.

Evlilik içi iliskileri çok saglam olmayan çiftlerin grup seksi tecrübe etmeleri pek önerilemez. Peki eger evlilik zaten çok iyi gidiyorsa o zaman grup sekse neden ihtiyaç duyulur?

“Uzun seneler sadece esi ile cinsel iliski yasamis bir erkek söyle diyor: “” Aradan uzun bir müddet geçtikten sonra hala baska kadinlarin seni cinsel olarak çekici bulup bulmayacaklarini, ya da baska bir kadinla yatmanin nasil bir sey oldugunu merak etmeye basliyorsun. Biraz çesit istiyorsun. Bu su andaki esini daha az seviyorsun demek degil, sadece daha degisik bir sey istiyorsun. Sadece yeni bir insanla iliski, bu insani çok heyecanlandiran bir sey. Çok da sevsen, her seyini tamamiyla bildigin bir insandan kesinlikle elde edemeyecegin bir sey. Grup sekste diger insanlarla tanisiyorsun, onlarla cinsel heyecanlar yasiyorsun ve kimse seni bunun için ayiplamiyor!”

“Bazilari “”Aman allahim, yaptiginiz sey çok yanlis!”” diye düsünebilir. Ben yaptigim seyin çok yanlis oldugunu düsünmüyorum, eger esime de ayni serbestligi tanirsam bunun kabul edilebilir oldugunu düsünüyorum. Esk**en bir erkek esinin disinda baska bir kadinla iliski kurabilir ve bu yüzden hiç kinanmazdi. Ama tabii bunu bir kadin yapsa yine “”Aman allahim, yaptigin sey çok yanlis!”” saçmasi. Ne ben, nede esim böyle bir seyin yanlis oldugunu düsünüyoruz. Bizce bu arada sirada yaptigimiz ve baska hiç bir sekilde yapma imkanimiz olmayan hayatin zevklerinden biri. Sizin baskalari ile olan tecrübeleriniz esinizle olan iliskinizi gelistiriyor. Hayatta bazen kendi basiniza elde edemeyeceginiz, baska insanlardan elde etmeniz gereken seyler vardir. Bu da onlardan biridir.”””

Grup seks yapan çiftlerin çogu bunun bütün evli çiftler için olmadigina inanirlar. Grup seksin diger ese yalan söylemekten ya da aldatmaktan çok daha iyi olduguna inanirlar. Eger bir evlilikteki iki insan da baskalari ile sevisebileceklerini söylüyorlarsa o zaman bu çift grup seks yapabilir denebilir.

“Grup seks yapan çogu insan için seks ayni zamanda vücut ihtiyaçlarini tatmin eden bir aktivitedir. Neden grup seks yaptigini sordugum bir kadin söyle cevap verdi: “”Eger grup seks yapacaksam niye evlendigim konusuna gelince, hayatimda seksin disinda çok daha fazla duygusal yön ve ihtiyaçlarim var. Seks sadece bunlardan birisi. Kocamla tamamiyla komple bir iliski kurabilmek için yillarimi verdim. Eger insanlarla konusabilip dans edebiliyorsam neden onlarla seks yapamayayim? Bunun benim özel iliskilerimle hiçbir ilgisi yok. Sadece bazi cinsel ihtiyaçlarimin doyurulmasi lazim ve bunlarin hepsini tek bir insanda bulamiyorum. Bir insan benim bütün ihtiyaçlarimi karsilayamaz, ben de bir insanin tüm ihtiyaçlarini karsilayamam. Bu imkansiz.”

“Grup seks yapan çiftler genel olarak “”normal”” çiftlerin bulundugu partilere gidip, basit flört oyunlari oynamanin onlara çok zor geldigini bildirirler. Çogunluk, grup seks partilerinde oyun oynamak gerekmedigine, sadece eger her iki tarafta istiyorsa baska hiçbir oyuna girismeden seks yapmanin geçerli olduguna inanmaktadirlar.”

“GRUP SEKS YAPMAK YA DA “”SWINGER”” OLMAK:”

Grup seks yapma nedenleri:

Grup seks yapanlari genel olarak bunu zevk için yapanlar yada felsefi nedenlerden dolayi yapanlar olarak ikiye ayirmak mümkündür. Zevk için yapanlar, grup seksi tenis ya da bilardo oynamak gibi herhangi bir diger sosyal aktivite olarak görürler. Felsefi nedenlerden dolayi grup seks yapanlar ise bunu komün yasaminin genel felsefesi içinde hayatlarinin diger bütün yönlerini paylastiklari gibi paylasmak isterler.

Grup seksin uzun sure içinde evliliklere olan etkisi hakkinda elimizde oldukça az bilgi bulunmaktadir. Genel olarak grup sekse katilanlar bunun evliliklerine olumlu bir katkisi oldugunu düsünürler. Cinsel tek esliligin zararli olduguna, esler arasinda kiskançlik ve kari koca arasinda bir mülkiyet hakki dogurduguna inanirlar. Grup seksin kiskançligi azalttigini ve eslerin birbirlerini sahip olduklari bir mülk olarak degil de bir birey olarak görmelerini sagladigini söylerler.

Grup sekse katilma sebeplerinden bir digeri de esler arasi cinsel iliskinin can sikici hale gelmesidir. Grup seks yapanlar bir insanin ayni insanla cinsel ilisk**en çok uzun bir süre zevk almasinin imkansiz oldugunu iddia ederler. Grup sekse katilmak bazen kötü giden bir evliligi kurtarmak için evlilige heyecan katma denemesi de olabilir. Fakat genel olarak böyle bir denemeden iyi sonuç alinmaz. Buna karsilik iyi bir evliligi daha da saglamlastirdigi söylenebilir.

Grup sekse katilmak için daha derin psikolojik sebepler de olabilir. Erkeklerin cinsel fantezilerini hayata
geçirmek istedikleri, kadinlarin ise sosyal-romantik ihtiyaçlarini tatmin etmeye çalistiklari söylenmistir.
Sosyal, psikolojik, sosyolojik yada ne olursa olsun insanlari grup sekse iten nedenler ancak birer tahmindir. Daha kisa olarak insanlari grup seks yapmaya iten nedenler grup seks yapan insanlar kadar çesitlidir diyebiliriz.

Grup sekste kiskançlik

“Çiftler grup seks partilerine beraber gidip partiyi beraber terlettikleri için genel olarak kiskançlik
pek görülmez. Böylece eslerden birisinin baska bir odaya gidip baska bir kisiyle cinsel iliskiye girmesi
problem yaratmaz. Grup seks yapan eslerden birisi “”her ikimizde baskalari ile iliskiye giriyoruz ama sonunda sadece beraber olmak istedigimiz için bir araya geliyoruz..”” Esleri baskasi ile cinsel iliskiye girse bile sonunda kendilerine geri gelmesinin kendilerine simdiye kadar hissetmedikleri çok özel bir güven duygusu verdigini, bunun özgüveni ve eslerine olan güveni artirdigini söylemislerdir.”

Bir çiftin grup sekse katilabilmesi için öncelikle evlilik disi cinsel iliskinin kotu bir sey oldugu fikrini
terk etmeleri gerekir. Toplumda varolan cifte standarti kirabilmeliler.

Grup sekse katilan bir kadin görüsme sirasinda sunlari söyledi:

“Basindan beri hiç kiskançlik duymadim bu konuda. Kocamin baska bir kadini da mutlu etmesini her zaman bir kompliman olarak kabul ettim. Benim kocam. Gittigimiz ilk partide gecenin geç vakti söminenin yaninda yalniz basima otururken kocamin beraber oldugu kadin geldi, beni kucaklayarak öptü ve -bu gece geldiginize çok sevindim, müthis bir kocaniz var, dedi. Bu sözler beni kiskanç degil, çok memnun etti. Kendimi çok iyi hissettim. Bu kadinla hala arkadasiz ve güzel bir seyi paylasmanin zevkini hala paylasiriz.

Grup seks çogu kadinin dünya görüslerini ve cinsel iliskilerini degistirir. Kadinlari grup sekse neyin çektigini anlamak için yaptigim arastirmalarda çogunun kocalari tarafindan ikna edildigini, bir kisminin da kendi cinsel fantezilerini gerçeklestirmek için grup seksi denedikleri ortaya çikti. Röportaj yaptigim böyle bir kadin, bir grup seks partisine katilmak için degil ama sadece etrafa bakmak ve bir kaç kadeh içki içmek için gittigini anlatti. Sözlerine söyle devam etti:…birkaç kadeh içmistim ki hosuma giden bir adamla karsilastim..nedim ve hosuma gitti.

Grup seks yapanlar, belki her apartmanda kendileri gibi bir çiftin oldugunu ve bu yüzden sapik, manyak bir çift”” taniminin uygun olmayacagini söylerler. Röportaj yaptigim bir kadin ilk grup seks partisine gidislerini söyle anlatti:”” Kocam internetteki sitelerden birisinde böyle bir parti ilani görmüs, onlara telefon edince bir ön mülakat için gelmemiz gerektigini söylemisler. Eve gelip mülakatimizin oldugunu gitmemiz gerektigini söyledi. Ben de bunun nasil bir sey oldugunu gözlerimle görmek istedigimden hadi bu oyuna katilalim dedim. Mülakat saat 20de ve parti saat 21de idi. Saat 21de gelen insanlar elbiselerini çikarmaya basladilar.
Aman allahim bana yardim et diye düsündüm. Orada koltukta tamamen karisik duygular içindeyim. Insanlar elbiselerini çikariyorlar ama dürüst ve temiz insan olduklari belli. Kimse numara yapmiyor. Bir ara tuvalete gittim. Tuvaletteki diger kadinlardan biri eglenip eglenmedigimi sordu. -pek degil.dim. – Hosuna giden birisini bulamadin mi? diye sordu. – Bulamadim, dedim. – Bak o zaman, sana mutlaka kocami denemeni öneririm dedi. Denedim ve hosuma gitti.”

Avantajlari

Cinsel çesitlilik, cinsel doyum ve fantezileri gerçeklestirme potansiyeli grup seksin avantajlari arasindadir. Her iki es için de cinsel heyecan seviyesi artar. Kadinlar için çok olumlu etkileri olur. Kendilerini daha çekici bulabilirler. Genel olarak kendilerini cinsel yönden kisitlayan bütün fikirlerinden kurtulurlar.

“Grup seks yapan kisiler kendilerini bir “”sey”” olarak degil kendi baslarina bagimsiz bir “”insan”” olarak tanimlarlar.”

Bazi çiftler grup seksin çiftler arasindaki bagi güçlendirdigini söylerler. Çogu çiftler aralarindaki haberlesmenin daha iyilestigini söylerler. Eger bir çift, aralarinda grup seksi konusabiliyorsa her seyi konusabilecegi varsayilir. Genel olarak grup seksin iliskileri üzerinde olumlu bir etkisi olduguna inanirlar. Çiftlerin %85″igrup seksin iliskileri için bir tehlike olmadigina inandiklarini söylemislerdir. Hiçbirisinin iliskisi grup sekse basladiktan sonra bozulmamistir hatta genel olarak daha iyiye gittigi gözlenmistir. Gözüken odur ki grup seks cinsel hayati olumsuz etkilemez: grup seks yapan çiftler toplum ortalamasindan çok daha fazla cinsel iliskiye girerler. Grup seks yapan çiftlerin yaridan çogu haftada 4 defadan fazla cinsel iliskiye girdiklerini belirtmislerdir. Bu oran toplum içinde sadece %16 dir.

Grup seksin çiftler üzerindeki etkileri söylece özetlenebilir:
(1) Çiftler arasindaki yakinlik ve sevginin artisi, genellikle grup seks deneyiminden hemen sonra,
(2) Cinsel teknikleri çok iyi bildiklerine dahil güven,
(3) Çiftlerin iliskilerinin bütün alanlari hakkinda birbirlerine çok daha dürüst ve açik olmalari,
(4) Sosyal hayatin daha zengin ve aktif olmasi,
(5) Ve bazilari için de seksin anlaminin ya da uygun cinsel davranis taniminin degismesi. Karisinin baska bir erkegin cinsel organini agzina alisini seyreden bir erkek için cinselligin manasi çok daha degisiktir. Ek olarak eslerin cinsel birlikteligine dayali kendini adama, güven, ve sevgi duygulari kendi baslarina ya da eslerin cinsel çok eslilikleri ile tanimlamaya baslarlar.

Genellikle grup seks yapanlar geleneksel fikirlerden sadece cinsel tek eslilik fikrini sorgularlar. Günümüz grup seks yapanlarinin çogu grup seksi tüketim toplumu degerleri ile uyumlu olarak baska bir eglence araci olarak görürler.

Grup seks, toplumdaki aile yapisini degistirmekten çok onu muhafaza etmeye yarayan bir araç olabilir. Grup seks sadece cinsel tek eslilik disinda aile için toplum tarafindan kabul edilen bütün diger degerleri kabul eder. Böylece Denfeld ve Gordon (1970)” de belirttigi üzere grup seks yapanlarin cinsellik ve sosyal iliskiler üzerine kurallari grup seksi evliligi yikabilecek bir tehlike yerine, evlilik kurumunun devamini saglayan yardimci bir etken konumuna getirir.

Yazi Burda bitiyor ………. umariz Yeni ufuklar açmistir….. Iyi eglenceler…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir